close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KONSUL GENERALNY

 • Mirosław Adamczyk

   

   

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończył również studia podyplomowe - Finanse publiczne i rachunkowość.

   

  Od ponad 30 lat związany zawodowo z sektorem publicznym, samorządem terytorialnym oraz administracją rządową. Radca prawny od roku 1993, z bogatym doświadczeniem pracy w strukturach administracji publicznej, jak również samorządu zawodowego, przez 6 lat był członkiem Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

   

  Jako reprezentant Skarbu Państwa zasiadał również w składach kilku rad nadzorczych, m.in. PZU S.A., PKO BP S.A., PKP Intercity S.A.

  W latach 1996-1998 pracował w samorządowych programach pomocowych Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego USAID. Od roku 1999 do roku 2006 pracował w Ministerstwie Finansów, z przerwą w latach 2001-2005, gdy jako Charge d’Affaires RP kierował pracą Ambasady RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

   

  W latach 2008-2009 Dyrektor Generalny Ministerstwa Finansów.

   

  Od roku 2009 do chwili obecnej związany z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, gdzie pełnił funkcję koordynatora pomocy prawnej.

  Posługuje się językiem angielskim oraz hiszpańskim.

   

   

   

   

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: