close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 14 września 2018

  Hongkońskie obserwatorium poinformowało, że w chwili obecnej jest jeszcze za wcześnie aby przewidzieć czy tajfun uderzy bezpośrednio na Hongkong

  Niemniej w nadchodzący weekend należy spodziewać się drastycznego załamania warunków pogodowych w Hongkongu.

  W piątek wieczorem został wprowadzony sygnał alarmowy nr 1, a jego podwyższenie do stopnia nr 3 przewidywane jest na sobotnie popołudnie.

  Obserwatorium przewiduje główne uderzenie tajfunu Mangkhut w najbliższą niedzielę, oczekiwane są ulewne deszcze, bardzo silny wiatr ( dochodzący do 200 - 250 km/h) oraz szkwał na morzu.

  Ponieważ może być to najsilniejszy tajfun, jaki dosięgnie Hongkong na przestrzeni ostatnich dekad, osobom przebywającym na terenie Hongkongu zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności oraz bieżące monitorowanie komunikatów z hongkońskiego obserwatorium meteorologicznego

  https://www.hko.gov.hk/ ,

  a w przypadku ogłoszenia sygnału alarmowego nr 8 i nr 10 – zaniechanie przebywania na otwartej przestrzeni, a zwłaszcza na wybrzeżu oraz w terenach górskich.

  Bardzo prawdopodobne jest wówczas poważne zakłócenie ruchu powietrznego, włącznie z czasowym zawieszeniem funkcjonowania hongkońskiego lotniska w niedzielę.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: