close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 11 stycznia 2019

  Telewizja TVP Polonia od 19 grudnia 2018 r. rozpoczęła nadawanie programu informacyjnego „Focus on Poland" w języku angielskim.

  Program, finansowany przez MSZ, emitowany jest codziennie w dni powszednie o godz. 23:10 czasu polskiego (o godz. 06:10 w Hongkongu) oraz powtarzany jest o godz. 5:55 czasu polskiego (o godz. 12:55 w Hongkongu). Tegoroczne emisje Telewizja Polska traktuje jako pilotażowe, a ich pora może jeszcze ulec zmianie w zależności od wypracowania toku produkcji.

   

  „Focus on Poland” to nowoczesny program informacyjny w języku angielskim, który powstaje z myślą o Polakach mieszkających poza granicami kraju oraz o cudzoziemcach, poszukujących rzetelnych, ciekawych informacji o Polsce – zarówno o jej współczesności jak i przeszłości. Zgodnie z założeniami 15-minutowy magazyn ma za zadanie promocję Polski i Polaków w najróżniejszych dziedzinach życia takich jak: polityka, gospodarka, kultura, tradycje, nauka, nowe technologie, sport, film, przemiany społeczne, osiągnięcia Polski i Polaków na arenie międzynarodowej. Prezentowane informacje mają na celu pomóc cudzoziemcom zrozumieć Polskę i Polaków oraz kształtować pozytywny wizerunek naszego kraju w świecie.

  https://polonia.tvp.pl/40482652/focus-on-poland  

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: